Výnimočné tipy na vianočné darčeky pre deti

Vianoce sú najkrajšie obdobie roka nielen pre deti. Rodina sa zíde pri vianočnom stole, väčšina z nás má niekoľko dní dovolenku a samozrejme vianočné obdobie je neodmysliteľne spojené s vianočnými darčekmi. Asi všetci zhodneme, že najviac sa na Vianoce respektíve na darčeky tešia deti. Nás dospelých darčeky takisto určite potešia, avšak detská radosť, rodinná pohoda a plné stoly rôznych dobrôt je práve to, čo robí z Vianoc najkrajší sviatok v roku.

Ako získať tipy na vianočné darčeky


Väčšina z nás už na jeseň začne rozmýšľať aký darček by najviac mohol potešiť našich drobcov. Našťastie v dnešnej dobe sú takmer neobmedzené možnosti. Kúpiť sa dá takmer všetko. Dnes je to už len otázka financií. Určite sa ale zhodneme, že kritériom pre dokonalý vianočný darček nie je jeho cena či veľkosť. V prvom rade by mal byť darovaný z lásky a mal byť naplniť tajné túžby našich ratolestí. Preto je dôležité pozorne počúvať naše deti po celý rok, čo sa im páči, po čom túžia a pokiaľ je tých tipov na dokonalý darček viacej, môžete si ich pre istotu niekde poznačiť. Ako dobrá pomôcka slúži motivácia. Ak deti počas roka pozitívne motivujete na dosiahnutie určitého cieľa pod podmienkou, že ak ho dosiahnu, Ježiško im ich vysnívaný darček určite donesie, oni Vám to v priebehu roka určite niekoľkokrát pripomenú. Takto zabijete dve muchy jednou ranou. Na jednej strane kúpite presne to, po čom túžia. Na druhej strane ich motivujete  dosiahnuť vami stanovený cieľ.

Čo by sme mali vedieť predtým, ako budeme vyberať vianočný darček

Veľakrát sa ale stáva, že z rôznych dôvodov tie správne tipy na darček pod vianočný stromček nemáme. Možno sme málo počúvali, možno sme si tie tipy zabudli poznačiť, možno sme boli tento pracovne veľmi vyťažení a možno sa nám zdá, že deti už majú úplne všetko. Vianoce sa blížia míľovými krokmi, z každej strany sa valí na nás reklama na fantastický, bombastický darček práve pre Vás, ale vy máte stále pocit, že to nie to pravé orechové. Práve preto Vám prinášame niekoľko tipov, ako vybrať taký vianočný darček, s ktorým máte veľkú šancu zabodovať u každého dieťaťa. Predtým si ale musíte odpovedať na niekoľko dôležitých otázok:
  1. Vek dieťaťa – vo veľa prípadoch sa stane, že kúpime darček, ktorý sa hodí pre inú vekovú kategóriu ako je vaša ratolesť, neter, synovec a pod. Skvelým príkladom je puzzle. Ak kúpime pre 5 ročného chalana puzzle pre deti do 3 rokov, asi to poskladá za 2 minúty a založí do skrine. Ak pre neho kúpime puzzle od 8 rokov, asi to ešte nebude vedieť poskladať a sklamaný to hodí opäť do skrine. Tá istá matematika platí pri oblečení, knižkách, bicykloch a pod. Dieťa sa nevie dočkať, kedy rozbalí Váš vianočný darček a bude sa s ním môcť hrať a po chvíľke nadšenia prichádza okamih sklamania.  A pritom stačí tak málo. Darček by mal presne pasovať na vek dieťaťa a o úspech máte postarané.
  2. Pohlavie dieťaťa – často krát sa stáva hlavne vo viacpočetných rodinách, že z ekonomických dôvodov sa vyberie neutrálna farba darčeka.  Môže to fungovať, ak deti nepreferujú pre nich typické farby. Vo väčšine prípadov ale dievčatká chcú ružové veci, chlapci modré alebo zelené.  Biela alebo béžová farba je síce neutrálna ale nepoteší ani dievčatko ani chlapčeka. Preto radšej kúpme menej darčekov, ale vo farbách, ktoré majú najradšej.
  3. Aktivity dieťaťa – väčšina rodičov ešte vyrastala v socializme, poprípade časť destva prežila v tomto období. A preto obdobie bolo charakteristické, že väčšinu voľného času sme strávili na ihrisku, v prírode. Preto je pre nás prirodzené, že by sme chceli, aby aj naše deti trávili svoj voľný čas čo najviac na čerstvom vzduchu.  Dnešná doba je však úplne iná. Či chceme alebo nie, mobily, tablety, sociálne siete sú viac než zdatným konkurentom futbalu, bicyklovaniu či lyžovaniu. Ak je naše dieťa „domácky“ tip a trávi minimum času na vonkajšom ihrisku, určite ho viacej poteší nový tablet ako bicykel. Ako to zmeniť je na dlhšiu debatu, ale ak ho má darček potešiť, pod stromčekom by sa mal v prvom rade určite nájsť, to čoho baví, čoho poteší.
Ak máme zodpovedané tieto otázky, môžeme začať hľadať originálne darčeky pod vianočný stromček. Toto sú naše výnimočné tipy na vianočný darček pre deti:

Detské tričko s dinosaurom

Prezrite si náš výber neuveriteľných tričiek spoločnosti The Mountain ®, ktorá je preslávená po celom svete vďaka svojim jedinečným dizajnom a výnimočnej kvalite. Každé Mountain tričko je farbené ručne a tlačené v šiestich na báze vody robených farbách na Oeko-tex bavlnu. Tieto tričká sú naozaj skvelými darčeky aj pre deti, pretože každé z nich je jedinečné a unikátne umelecké dielo a deti tieto designy milujú!

Lego stavebnica Minecraft

Stavebnice LEGO Minecraft boli vytvorené na motívy slávnej počítačovej hry. Vrhnite sa do krychlovitého 3D sveta, vytvorte svoje vlastné prírodné prostredie, postavte obydlia, nástroje a ubráňte sa rôznym príšerám, ktoré vás chcú napadnúť. Stavebnica LEGO prináša deťom skvelú zábavu, rozvíja ich kreativitu, jemnú motoriku i predstavivosť a radí sa medzi najobľúbenejšie detské hry.

Meteostanica pre predpoveď počasia Mrak

Využite túto stanicu k predpovedi počasia ako to robil Charles Darwin pri plavbe na lodi HMS Beagle. Či už ste ale niekde v búrke na lodi, alebo v pohodlí domova, tekutina vnútri stanice Vám ukáže aké bude počasie.
Veríme, že naše tipy na vianočné darčeky pre deti Vám pomôžu si jednoduchšie zorientovať v tejto dôležitej téme a vybrať tie správne darčeky pod vianočný stromček.


Neviete ako obdarovať? Potešte praktickým darčekom s nápadom. Tieto ponožky sú jedinečné svojim dizajnom. Každá je iná, ale spolu vytvárajú úžasne farebne zladený pár. Vďaka nim bude každý deň o niečo veselšie.

Originálne kľúčenky

Perfektný darček pre milovníkov futbalu! A je to tu, čas na výkop! S touto úžasnou kľúčenkou Kopačka a loptu urobíte radosť každému priaznivci futbalu. Táto kľúčenka patrí medzi najobľúbenejšie darčeky pre mužov.

Stojanová tabuľa na kriedu

Táto detská drevená multifunkčná tabule - trojnožka z dreva, možňuje kreslenie kriedou na čiernu plochu a kreslenie fixami na bielu plochu, ktorá je opatrená abecedou, číslami a základnými geometrickými tvarmi.

3D pero s LCD displejom

Pomocou špeciálneho 3D pera môžete vytvárať skutočné umelecké diela, taktiež skvele poslúži pri realizácii najrôznejších 3D nápadov. S 3D perom sa nejedná len o kreslenie, ale pomocou technológie možno vytvárať najrôznejšie plastické objekty. Vytváranie objektov je naozaj jednoduché, takže to môžu robiť za sprievode rodičov i deti - skutočne revolučný umelecký nástroj.

Stolová hra Asmodee

Nová rodinná hra zameraná na rýchlosť, postreh, reflexy! 5 hier v 1 Rýchlosť, postreh, reflexy! Dobble to je 50 rôznych symbolov, 55 kariet, 8 symbolov na karte a každé dve karty spolu majú spoločný iba jeden! 

Plienková torta pre miminko

Darujte novorodeniatku a čerstvé mamičke niečo krásne a pritom praktické. Ideálnym darčekom k narodeniu dieťaťa je práve plienkový tortu pre bábätko. Ponúkame vám naozaj originálne prevedenie v tvare kočíka.
Všetko, z čoho tortu skladá využijete.

Detské papuče Jednorožec

Tiež milujete papuče čiže papuče s roztomilým dizajnom zvieratiek? Sú tu pohodlné originálne detské papuče Jednorožec od renomovaného výrobcu Aroma Home . Nôžky je potrebné mať najmä v zimne krásne v teple a práve tieto hrejivé papuče vám to umožní :) Vždy, keď si obujete Papuče Jednorožec, budete sa cítiť pohodlne a spokojne. Navyše rozprávkový dizajn týchto papúč Vám zaručí dobrú náladu.

Všetky originálné tipy na vianočné darčeky pre deti nájdete na https://www.paradnedarceky.sk/darceky-pre-deti/vianocne-darceky-prilezitost/