Prečo začať čítať knihu?

Prečo začať čítať knihu?

Predstavte si, že až 1 zo 4 dospelých Američanov nečítali v minulom roku ani jednu knihu. Tí, ktorí čítali knihy, boli väčšinou ženy a starší ľudia. To neveští nič dobrého pre mladšiu generáciu. To neznamená, že mladí ľudia nečítajú. Momentálne je veľa populárny čítanie na blogoch a internetu. Ale ruku na srdce. V čítaní úryvkov z blogov a webových stránok, je úplne iný zážitok, ako čítanie dobré a možno už aj trochu staromódny knihy. S knihou sa môžete úplne ponoriť do príbehu alebo vysať more dobrých nápadov. S internetom, máte tendenciu si len raz za čas prečítať úryvok textu. To ale nie je dosť na to, aby ste získali ten pohlcujúci zážitok a široký obraz, ktorý vám poskytne dobrá kniha.

Radi by sme vo vás vzbudili záujem o čítanie. Je to naozaj super, keď si len tak sadnete, vezmete si do ruky knihu a čítate. Vaša myseľ i duša si veľmi odpočinú.
Aké sú ďalšie výhody čítanie

Samozrejme, najväčším prínosom čítanie je proste radosť, ktorú vám čítanie knihy prináša. Čítanie je práve tým časom, ktorý patrí jedine vám. Je časom pre zábavu a pre relaxáciu súčasne. Okrem tohto príjemného zážitku prináša čítanie knihy aj ďalšie výhody:

Zlepšuje vaše písanie. Schopnosť písať dobre, je zručnosť, ktorá vás odlíši od svojich rovesníkov. Samozrejme, ak chcete, aby sa z vás stal skúsený spisovateľ, musíte praktizovať písanie. Ale okrem písania, môžete čítať slová veľkých autorov. To tiež pomôže zlepšiť vašu slovnú zásobu. Ako budete čítať, začnete si všímať vzory a vetnej útvary, ktoré fungujú dobre. Ak často čítate kvalitný knihy, bude ťažké vás vo vašom písaní tromfnúť.

Poskytuje zdroj pre konverzácie. Niektoré z najlepších rozhovorov začínajú jednoduchou otázkou: "Aké dobré knihy ste čítali v poslednej dobe?" Snáď nechcete, aby vaše odpoveď znela, Uhhhhh, hmmm, ... Čítaním dobrých kníh, si vybudujete rezervoár konverzačných tém, ktoré sú pútavé a zaujímavé. Tak budete obľúbený aj v kolektíve.

Zlepšuje sústredenie. S internetom a jeho milióny nemysliacich rozptýlenie, sústrediť a zamerať sa na jedinú úlohu sa stáva viac a viac ťažké. Ak máte pocit, že ste sa stali obzvlášť náchylní na rozptýlenie, môže byť čítanie knihy výborným receptom na to, čo potrebujete. Na rozdiel od blogu a časopisov, ktoré možno prečítať v priebehu niekoľkých minút, čítanie knihy vyžaduje dlhšie obdobie koncentrácie a sústredenia. Nesurfujete stále dookola a váš mozog nie je kŕmený nekonečnú zásobou nových stimuláciou. Kniha to si len ty a text. Ak si si vyhradil čas na čítanie knihy každý deň, začnete si časom všímať posilnenie vášho pozornosti.

Čítanie knihy zvyšuje kreativitu. Kreatívne človek nielenže vymýšľa nové nápady z čista jasna. Berie už existujúce myšlienky, spracuje ich a vďaka tomu vytvoria niečo úplne nové. Vystavujte sa rôznym nápadom na stránkach kníh. Môžete tak vytvárať vo svojej mysli živnú pôdu pre nové nápady.

Kniha z vás robí lepšieho človeka. Chceš byť lepší človek? Potom si prečítaj životopisy veľkých ľudí. Životy velikánov obsahujú početné lekcie, ktoré sú rovnako použiteľné pre nás i dnes. Knihy o velikánoch vám dajú možno viac, než tzv. Motivačný knihy určené pre sebezlepšení. S biografií, môžete vidieť konkrétne princípy správania a hodnôt v akcii, než len čítanie abstraktných rád. Ak hľadáte dobrou biografiu, ktorá bude naozaj inšpirovať, navrhujem knihu Roosevelt.

Rozširuje váš rozhľad. Bez ohľadu na to, ako ďaleko široko budete cestovať a koľko zaujímavých ľudí stretnete, nikdy neobsiahne šírke skúseností uvedených v najväčších svetových knihách. Prostredníctvom čítania, môžete zažiť to, čo je to je vyrastať bez otca, plávať spolu s barbarskými pirátmi, pilotovať lietadlo v druhej svetovej vojne a liezť potrebné na Mt. Everest. To všetko bez opustenia vášho kresla a pohodlia domova. Knihy vám pomôžu získať väčší prehľad a pochopenie, ako vám prinesie život sám.
Dnešná úloha znie: Začnem čítať knihu

Začnite čítať knihu. Akúkoľvek knihu. Vyberte si jeden z vašich obľúbených románov zo strednej alebo vysokej školy. Vyberte si knihu, ktorú ste vždy chceli čítať a nepretržite ste to odkladali. Akonáhle ste vybrali svoju knihu, budeme vás v jej čítaní veľmi podporovať. Jednoducho všetkého nechajte a čítajte. Čítajte najmenej 30 minút denne. Váš mozog a duša vám neskôr určite poďakujú.

Ponorte sa do príjemnej stoličky a stratí sa vo svojej knihe. Komu je teraz lepšie ako vám ?!