Ako kúpiť vianočný darček pre toho, koho nemáme až tak v obľube?


Aj napriek tomu, že niekoho nemáme radi, je nevyhnutné mu kúpiť darček, aspoň ten vianočný. Vieme, je to ťažká vec. Preto sme pre vás pripravili článok, ktorý vám môže v tejto zložitej situácii pomôcť.
 Ako na to:
1. Pravdepodobne nejdete minúť veľa peňazí. Preto darujte niečo, čo vás veľmi nezaťaží premýšľaním čo to má byť, ale zase nech to nie je až tak zlý darček, za ktorý by vám mohla dotknutá osoba znepríjemniť život. Niečo, čím nič nepokazíte, ako napr. Kozmetický balíček. Určite si však najprv urobte rozpočet, aby ste vedeli, koľko chcete minúť peňazí.
2. Darujte niečo, čo nie je osobné. Darček, ktorý by ste mohli dať komukoľvek a vždy by to fungovalo.
3. Nezabalte tento darček do včerajších novín. Áno, vieme, že tohto človeka nemáte radi, ale sú Vianoce, tak skúste nájsť nejaký pekný, jednoduchý a lacný vianočný baliaci papier. Nie Veľkonočný ani narodeninový ...
4. Keď dávate tento darček osobne, buďte zdvorilý. Jednoducho darček podajte, nerobte pri tom žiadne úškľabky alebo veľké gestá. Pamätajte na to, aby ste si zachovali svoju dôstojnosť.
5. Posledná vec. Ak máte obdarovať osobu kolektívne (napr. Kolegu v kancelárii, ktorého až tak moc nemusíte), je to v podstate jedno. Prispejte na dar (bez toho ste k finančnému príspevku dali aj svoj ústny komentár) a ste mimo obliga.
 
Držíme palce, nech vám to vyjde!