Tipy na vianočné darčeky pre deti

Vianoce sú najkrajšie obdobie roka nielen pre deti. Rodina sa zíde pri vianočnom stole, väčšina z nás má niekoľko dní dovolenku a samozrejme vianočné obdobie je neodmysliteľne spojené s vianočnými darčekmi. Asi všetci zhodneme, že najviac sa na Vianoce respektíve na darčeky tešia deti. Nás dospelých darčeky takisto určite potešia, avšak detská radosť, rodinná pohoda a plné stoly rôznych dobrôt je práve to, čo robí z Vianoc najkrajší sviatok v roku.

Ako získať tipy na vianočné darčeky

Väčšina z nás už na jeseň začne rozmýšľať aký darček by najviac mohol potešiť našich drobcov. Našťastie v dnešnej dobe sú takmer neobmedzené možnosti. Kúpiť sa dá takmer všetko. Dnes je to už len otázka financií. Určite sa ale zhodneme, že kritériom pre dokonalý vianočný darček nie je jeho cena či veľkosť. V prvom rade by mal byť darovaný z lásky a mal byť naplniť tajné túžby našich ratolestí. Preto je dôležité pozorne počúvať naše deti po celý rok, čo sa im páči, po čom túžia a pokiaľ je tých tipov na dokonalý darček viacej, môžete si ich pre istotu niekde poznačiť. Ako dobrá pomôcka slúži motivácia. Ak deti počas roka pozitívne motivujete na dosiahnutie určitého cieľa pod podmienkou, že ak ho dosiahnu, Ježiško im ich vysnívaný darček určite donesie, oni Vám to v priebehu roka určite niekoľkokrát pripomenú. Takto zabijete dve muchy jednou ranou. Na jednej strane kúpite presne to, po čom túžia. Na druhej strane ich motivujete  dosiahnuť vami stanovený cieľ.

Čo by sme mali vedieť predtým, ako budeme vyberať vianočný darček

Veľakrát sa ale stáva, že z rôznych dôvodov tie správne tipy na darček pod vianočný stromček nemáme. Možno sme málo počúvali, možno sme si tie tipy zabudli poznačiť, možno sme boli tento pracovne veľmi vyťažení a možno sa nám zdá, že deti už majú úplne všetko. Vianoce sa blížia míľovými krokmi, z každej strany sa valí na nás reklama na fantastický, bombastický darček práve pre Vás, ale vy máte stále pocit, že to nie to pravé orechové. Práve preto Vám prinášame niekoľko tipov, ako vybrať taký vianočný darček, s ktorým máte veľkú šancu zabodovať u každého dieťaťa. Predtým si ale musíte odpovedať na niekoľko dôležitých otázok:
  1. Vek dieťaťa – vo veľa prípadoch sa stane, že kúpime darček, ktorý sa hodí pre inú vekovú kategóriu ako je vaša ratolesť, neter, synovec a pod. Skvelým príkladom je puzzle. Ak kúpime pre 5 ročného chalana puzzle pre deti do 3 rokov, asi to poskladá za 2 minúty a založí do skrine. Ak pre neho kúpime puzzle od 8 rokov, asi to ešte nebude vedieť poskladať a sklamaný to hodí opäť do skrine. Tá istá matematika platí pri oblečení, knižkách, bicykloch a pod. Dieťa sa nevie dočkať, kedy rozbalí Váš vianočný darček a bude sa s ním môcť hrať a po chvíľke nadšenia prichádza okamih sklamania.  A pritom stačí tak málo. Darček by mal presne pasovať na vek dieťaťa a o úspech máte postarané.
  2. Pohlavie dieťaťa – často krát sa stáva hlavne vo viacpočetných rodinách, že z ekonomických dôvodov sa vyberie neutrálna farba darčeka.  Môže to fungovať, ak deti nepreferujú pre nich typické farby. Vo väčšine prípadov ale dievčatká chcú ružové veci, chlapci modré alebo zelené.  Biela alebo béžová farba je síce neutrálna ale nepoteší ani dievčatko ani chlapčeka. Preto radšej kúpme menej darčekov, ale vo farbách, ktoré majú najradšej.
  3. Aktivity dieťaťa – väčšina rodičov ešte vyrastala v socializme, poprípade časť destva prežila v tomto období. A preto obdobie bolo charakteristické, že väčšinu voľného času sme strávili na ihrisku, v prírode. Preto je pre nás prirodzené, že by sme chceli, aby aj naše deti trávili svoj voľný čas čo najviac na čerstvom vzduchu.  Dnešná doba je však úplne iná. Či chceme alebo nie, mobily, tablety, sociálne siete sú viac než zdatným konkurentom futbalu, bicyklovaniu či lyžovaniu. Ak je naše dieťa „domácky“ tip a trávi minimum času na vonkajšom ihrisku, určite ho viacej poteší nový tablet ako bicykel. Ako to zmeniť je na dlhšiu debatu, ale ak ho má darček potešiť, pod stromčekom by sa mal v prvom rade určite nájsť, to čoho baví, čoho poteší.
Ak máme zodpovedané tieto otázky, môžeme začať hľadať originálne darčeky pod vianočný stromček. Aby sme vám to zjednodušili, tipy na vianočné darčeky sme rozdelili na darčeky pre deti do 1 roku bez rozdielu pohlavia. Následne to už budeme deliť na chlapcov a dievčatá a podľa veku. Darčeky sú napísané presne v tvare ako sú uvedené na našej stránke, takže Vám stačí si skopírovať názov darčeku, vložiť ho vyhľadávania na stránke a pozrieť si fotky a konkrétny popis daného darčeku.

Top darčeky pre deti do 1 roku
Torta z plienok, detské odtlačky, detské naušnice cuttie, digitálny detský teplomer, detská lyžička Fred, detsky set Felix

Top darčeky pre deti od 1 do 6 rokov
Tričko detské čierny drak, 3D puzzle skákajúci delfín, budík detský Tweety, dinosaury doskové hry, kľúčenka kopačka a lopta, plyšový vankúšik sova, peňaženka hello kitty

Veríme, že naše tipy na vianočné darčeky pre deti Vám pomôžu si jednoduchšie zorientovať v tejto dôležitej téme a vybrať tie správne darčeky pod vianočný stromček.